Më mbaj mend (për 1 muaj)

Udha E Shkembit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Udha E Shkembit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Jane formuar ne Prrenjas ne vitin 1996. Ne fillim emri i bandes ishte "The Promise". Elton Kamolli eshte krijuesi che kengetari kryesor. Me vone u quajten "Udha E Shkembit" dhe kane marre pjese ne disa evente che koncerte te medha. Kane dale ne vendin 4 ne kenga e stines 2002. Në Nëntor 2003, Udha E Shkembit marrin pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Vetem Per Ty", në bashkëpunim me Gjergj Jorgaqin....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grifshat

Ritfolk

Djemte E Detit

Qelbanix

Burn

Lynx

TNT

Minatori

Humus

403

Tags: Udha E Shkembit, Elton Kamolli


Komente mbi këtë artist