Më mbaj mend (për 1 muaj)

Udha E Shkembit

Udha E Shkembit
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
Këndon kryesisht: pop-rock

Udha E Shkembit është grup artistësh i njohur. Jane formuar ne Prrenjas ne vitin 1996. Ne fillim emri i bandes ishte "The Promise". Elton Kamolli eshte krijuesi che kengetari kryesor. Me vone u quajten "Udha E Shkembit" dhe kane marre pjese ne disa evente che koncerte te medha. Kane dale ne vendin 4 ne kenga e stines 2002.

Në Nëntor 2003, Udha E Shkembit marrin pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Vetem Per Ty", në bashkëpunim me Gjergj Jorgaqin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0