Më mbaj mend (për 1 muaj)

Unikkatil

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9616
 • Emri i Vërtetë:
 • Viktor Palokaj
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Unikkatil është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Viktor Paloka i njohur si Rebel a.k.a. Unikkatil është nje repper nga Prishtina qe jeton në Bronx, New York. Shkollën fillore e mbaroi në Prishtinë. Më pas u regjistrua në gjimnazin "Sami Frasheri". Në fillim ishte një nxënës i shkëlqyer por më vonë u bë problematik dhe u përjashtua tre herë nga shkolla. Në vitin 1992, Unikkatili publikoi kënget e tij të para “Demokraci” dhe “Ta Zhdukim Policin” dhe në vitin 1993, ai publikoi këngen e parë pro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Lider i labelit

T.B.A.

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

689 🔥Kanuni I Katilit (2007)

★★★★★

Armiq’t Suprem (2006)

★★★★★

Unikkatil Prezanton The Bloody Alboz (2005)

★★★★★

Fjalt E Pavdekshme (2004)

★★★★★

Shihemi N'perkujtime (2002)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (144)

9
13
20
16
7
6
16
8
12
8
3
9
4
11
6
3
10
7
6
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Action Bronson

2po2

BimBimma

Lyrical Son

Skivi

Genc Prelvukaj

Mc Kresha

Getoar Selimi

D.U.D.A.

Dr. Flori

Tags: Unikkatil, Rebel A.K.A Unikkatil, Unikatil, The Bloody Alboz, Viktor Palokaj, Tba, T.B.A, Rebel Aka Unikkatil


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet