A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Unikkatil

Kosova ➡ Kosova

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Gazmend


Kosova

UniKKaTiL
...
Yau
For those who run their mouth
And shit they wanna throw me
Ask those who know me REBEL aint no phony
Red and black attack straight from Kosova
Albanian damian takin this shit ova
The one that lets his HEART speak
You let your mouth thats weak
Me from uptown like nine me play for keeps
Got this bum mumbeling where im from he's wondering
Im from that place with mass graves where blood rains when thundering
K-O-S-O-V-A my lady
I wont forget New York tho you to are my baby
So what if you got a gun get away with that crap
Im here to put the RED AND BLACK shqipez on the map
So mark my arrival, most survival from a rival
When mother gave birth it was Skenderbegs arrival
Here im adivising if you dont want hipnotisin
Turn this shit off coz my rhymes are mezmerizin
Then you might jus buy a burna and scratch of your shit list
In the chapter of the metal age long forgotten to fit
For those who think that papers everything, son you mad wrong
I'll take ya wit me not a croming and decorate your tomb stone
...

Chorus;2
...
If you really wanna shoot den shoot bi**h squeeze dat shit glock me
The only way to stop me is to motherf**kin knock me
If you really wanna blast den blast bi**h squeeze dat shit drop me
The only way to stop me is to motherf**kin pop me
...

UniKKaTiL
...
Ill have the streets be your bed
spray your ass wid led
i got a dush bag with 2 balls the size of your big head
im like nepoleon the conqueror, yes indeedy
push your head so hard to the wall, you look like a graffity
aint no discriminating, ill wipe any kind
im either out of my mind, or just the colour blind
most of you's is a pussy, cant even write solo
bi**h you's phony front of your crews, while im nolo
a grandson of a dead man walking
im speaking of deathrow
my fam is so feared dey jus had to let em go
yeh you heard of shqipez who so hard to comprehend
coz we so real we dont pretend, we jus spread like a disease
from here to overseas(watch out)watch for these straight shqipez, belagjis
whether you a gang or a don me no care, albanian rebel till the grave is here and everywhere
...

Chorus;2
...
If you really wanna shoot den shoot bi**h squeeze dat shit glock me
The only way to stop me is to motherf**kin knock me
If you really wanna blast den blast bi**h squeeze dat shit drop me
The only way to stop me is to motherf**kin pop me
...


Kosova

UniKKaTiL
............................................................
Per ata qe hapin gojat dhe dojn t'me hedhin mua ne mut
Pyetni ata qe me njohin mua sepse RREBELI nuk eshte hipokrit
Kuq e zi sulmon drejt pre Kosoves gangsteri shqiptar fol per kto sene
Ai qe lejon zemren e ti te flas derisa ti fol aq dobt
Une prej siper qytetin 9 vazhdoj ti bej keto trazira
Ndersa ai pyet prej nga une vij
Une vije prej ati vendi me varre masive
Ku n'vend te shiut bie gjak kur bubullon
K-O-S-O-V-A zonja ime
Nuk e harroj New Yor-kin por ti je zemra ime
Pse nuk merr nje arm ta largosh ata kar sa me larg
Une jam ketu qe te vendos ne hart shqipet kuq e zi
Pra pranoje ardhjen time nga mbijetesa e kundershtarit
Kur nena mlindi at'her erdhi Skenderbeu
Kto jan disa keshilla dhe nese doni qe t'mos hipnotizoheni
Ateher mos e degjo ket sen sepse rimat e mija jon mizorjane
Pastaj bleje nje tjeter te gervishur dhe degjoje listen tende
Ne kaptine e metalit ku harron ato pes vitet e gjata
Ti qe mendon gjithcka per ato letra dost ke ber gabim
Un do ta marr ate bindje dhe ta dekoroj varrin me gur
............................................................


Ref:2x
............................................................
Nese vertet don te gjuash gjuj shpraze at gllok ne mua
E vetma menyr per tme ndal eshte te me godasesh mua
Nese vertet do t'me demtosh demtom shpraze at mut ne mua
E vetma menyr per t'me ndal eshte t'me vrasesh mua
............................................................

............................................................
Une kam rruget qe jan shtrati yt ngjyrose bythen tonde sikur nje gomar
I kam dy topa ne madhesin e kokes tuaj te madhe
Jam si napolejon pushtuse bash qashtu
Godite murin fort me koke beje sikur nje grafit
Ktu ska diskriminim jom i semur jom i lagur
Apo kam humber vetedijen si ngjyret e verbera
Shumica nga ju jeni pidha bile as me shkru sdini vet
Rraheni para grupit tuaj
A une jam nipi i nje te vdekuri ne kemb po foli per vdekjen
Fama ime eshte nje frik pra edhe ajo le te shkoj
Keni degjuar per shqipen qe aq shum rezistoj
Sepse jemi shum real dhe nuk pretendojm
Ne jemi si nje semundje dhe perhapemi prej ketu ne nje shtet tjeter
Shikoj kto drejt prej shqipeve belagji
Nese ti ke nje grup mua sme intereson
RREBELI shqiptar deri ne varr eshte ketu dhe kudo
............................................................

Ref:2x
............................................................
Nese vertet don te gjuash gjuj shpraze at gllok ne mua
E vetma menyr per tme ndal eshte te me godasesh mua
Nese vertet do t'me demtosh demtom shpraze at mut ne mua
E vetma menyr per t'me ndal eshte t'me vrasesh mua
............................................................

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019