A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Unikkatil Feat. Milot

Courage ➡ Trimeri

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Gazmend


Courage

Verse 1: Rebel
Ay yo I laugh at these kids I used to beat everyday
Started wearin' suits now they think they got made
Once a bitch always a bitch
Even if you're rich
Now you can turn up in a ditch
Damn what is it wit' these people everytime they fill a pocket
Think they're like invincible, here's a bullet can you stop it?
Coming from a Rebel, who got the balls to pull it?
I'll show those so called untouchables die with one bullet
I swear to what I love I'm a Gotti by mentality
Those who wanna battle me end up with a fatality
No benzos, no ice though bitch's on my d!ck, my balls gettin licked
Cause she knows this Rebel is sick in the head
Till I get a coffin for a bed
Watch me spit red while I spray hot lead
Cause the Red and Black flag
And the boilin' blood in my vein
Made me pull a matic yo I told you son I'm insane

If you wanna know what's courage
Courage's when you just don't give in
When you fight to the end even though you can't win
See a lot of fake dudes they be thinkin they're the hardest
Cuz they confuse courage with bein' heartless

Verse 2: Milot
From the world torn rugid zone
The place I call home
Was a little ni99a used to rome all alone
Round the hood well known
The kid's got chrome, I'm chuckin him bone, spittin for the thrown
My zone affiliated with crime and aftadavis
No time for raisin babies
Legally crazy like LSD
M.I.L.O.T that's me
Milot me like get of the c0ck
However you sayin it's gone sound hot
Rebel make the sound drop
We takin it dawg
If the game resist, we rapin it dawg
I won't stand to fall
I'm down to brawl
Let's get it poppin quick the stall
Check the ball game begin, I'm in
Let the record spin, I've got a grin
On my face as I smack the taste out these MC's mouth
I'm on another brawl, you don't wanna know what I'm about

Chorus: 2x
If you wanna know what's courage
Courage's when you just don't give in
When you fight to the end even though you can't win
See a lot of fake dudes they be thinkin they're hardest
Cuz they confuse courage with bein' heartless


Trimeri

UniKKaTiL
............................................................
Une keshi me kta femi qe rrehen per cdo dit
Vishen ne kostume dhe mendojn qe jon dikushi
Njeher behesh kurv gjithmone do je kurv
Edhe nese je i pasur mund te mbetesh ne hendek
Cfar esht ka ndodh te kta njerz cdo dit fryhen
Mendojn qe jon te paprekshem
Por juve ju ndal ky plum qe vjen nga RREBELI
Ai qe ka bole me terheq kembezen
Tani te tregojn ata qe e qujten veten te pa prekshem
Ata u vran me nje plum
Betohem me ate qe e dua mas shumti
Se per nga mentaliteti jem jom si gotti
Ata qe dojn luft me mua perfundojn me fatalitet
Pa barna pa aklla prap pidhat m'gjuhen n'kar
Bolet jon tu me dha se ato e din qe RREBELI osht i smut n'kry
Deri sa arkivoli te behet shtrati im
Me shiko kur vloj une se si peshty KUQ
Sepse flamuri KUQ E ZI
Dhe gjaku qe rrjedh ne venat e mia mbon qe t'gjuaj me kallash
Vegelush te thash qe jom i cmendur
............................................................

Ref:2x
............................................................
A po don me dit qka esht trimeria
Trimeria esht kur ti thjesht nuk derzohesh
Kur lufton deri ne fund edhe nese nuk fiton
Po i shoh shum fallca jon be te pashpirt
Sepse ata mendojn qe trimeria te ben te pashpirt
............................................................

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019