A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil - Qeni Le Mas Miri


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  138

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Fjalt E Pavdekshme"


Spo munen me besu ket sen qe pe ni
UniKKaTiL po shet qallam ktu n'Prishtin
Qe shok u ktheva kallxo qe s'foli prralla
Mu um gjon te Qafa qetu te mahalla
Kto pytje sun pergjigjni thjesht veq me po a jo
Kto pytje qe mi kini bo ju pergjigj koha
Shpesh her ma s'mirti osht qashtu me ja bo
Mu m'pelqen muzika se kurr s'kisha fol me zo
Mish e lakna pren Paloka shpesh gjak ki lag
Ki jetu 100 vjet me 100 plagë
Qimt e nanës jom munu qaq'her me t'nal
Qaq'her kan hi me ty qaq'her veq ti ki dal
Familja jeme osht barabart me Kastriot
S'ja lshon rrugën kërkujna veq tmadhit ZOT
E ti shoki urdhno qe knena
Aktin e dorzimit dost nuk e kom n'vena
...
(REF:)
Shum jon hallakat dost kto rrugt e mija
mu kishin perzi mos me pas kon vetdija
Du mu kthy atje ku u rrita si fmija
se qeni o ma i shtiri dost kur o te shpija
Shum jon hallakat dost ktu rrugt e mija
mu kishin perzi mos me pas kon vetdija
Du mu kthy atje ku u rrita si fm’ija
se qeni le mas miri dost kur o te shpija
...

Ka hunlesh përmbi hunlesh gjithkush po dek
Ni fmi sa llulla e ka belin ta fut me ju tik (allti)
Ruju mati fjalt se dikush ta mat fuqinë
Dojn me pa kush kujna po ja qinë
Secili trim secili i fort i mir
Secili shtyhet secili ma gantgster i shtir
Do monotona do domekona
Qihuni te ton s'um ha karin per kerkon
Shiponja jem osht e vizatum n'plum
Me bo me fluturu ajo t'pergjak si shum
Oratoria thot po i mashton gjinen
Thojn aj qe din me shkru s'din kurgjo per Karrabinen
Po un jom ktu m'ja u kallxu gabimin shoki
Ka intelegjent edhe trim t'rroki
Kallxoj mahalles kallxoj tonve qe Rrebeli n'ket qim none
Don me pru biri shok knena jome
_______________________________________________
(REF:)
Shum jon hallakat dost kto rrugt e mija
mu kishin perzi mos me pas kon vetdija
Du mu kthy atje ku u rrita si fmija
se qeni o ma i shtiri dost kur o te shpija
Shum jon hallakat dost ktu rrugt e mija
mu kishin perzi mos me pas kon vetdija
Du mu kthy atje ku u rrita si fmija
se qeni le mas miri dost kur o te shpija


Lyrics submited by  OFFICIALe-Cards (5)

2018-08-26 19:22:26
Shiponja jem osht
e vizatum n'plum 
Me bo me fluturu
ajo t'pergjak si shum 
2018-08-26 09:54:10
Shpesh her ma s'mirti
osht qashtu me ja bo
Mu m'pelqen muzika se
kurr s'kisha fol me zo
2018-03-25 17:06:42
Spo munen me besu ket sen qe pe nij
Unikkatil po shet qallam ktu n'Prishtin
U krijua nga Toni From Hell 2018-01-26 16:04:36
Familja jeme
osht barabart me Kastriot
S'ja lshon rrugën kërkujna
veq tmadhit ZOT
2017-11-30 23:17:50
Du mu kthy atje ku u rrita si fmija

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019