Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Unix - Shkolla
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkolla".
3. Video është e këngës "Shkolla", por nuk këndohet nga Unix.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Unix - Shkolla  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/05/2009

2009-05-27T10:08:21+00:00UniX:
Spe di qysh me ja nis e qysh me ja fillu
po edhe po kuptohet tema se per qka jom tu shkru
per shkollen jom ka flas pe nini edhe vet
se kur po perment emri pom kap diqysh si ni siklet
vet sun qona kshtuqe e boj zilen en shtat sahati
se deri sat qona une edhe sokit i del afati
mu qu me dal po pritoj veten pi munoj
se kshtu - ashtu kurgjo spo msoj
po dal palidhje veq sa me nejt me shoqni
se sa per msim kisha flejt en shpi
se shum thashetheme e probleme en at shkoll
disa vijn me thika e disa me lapca e fotrroll
se kur po fillon shkolla ton po thojim aiiii
me prit edhe disa vjet me ja bo bye bye
se per ata qe po thojn ma mir me dal en shkoll
ather pse po pisket kur po shohemi en qeshor
se me dal en shkoll shum jom tu pritu e a e di kur kisha msu
qather kur ta kisha kuptu qe lejleku em ka pru...hah

ref:
Tash shkolla ja filloj
edhe gzimi tash maroi
se vera kaloi
me msu po pritoj
se e bona dhe qit sen
per shkollen po knojn refren
jo qe pi du
po shum bajat me msu...

UniX:
Seni ma i keq mi ni mobilin tu m'bo en mengjes (gerr gerr)
afer e kom ni got me uj e qaty mobilin e qes
shkolla bajat kerkush per msim spo del
skina qef me msu e pritojim me ngel
e lom kta arsimtar kishe tmir po jon
po jepju 50 euro kurr ftyren sta harron
po skena sha me bo se obligim me dal e kena
se mes mi pas 100 veta krejt ishin hi mrena
vetem per shoqni po dal sa mi kalu kohen
me dal en shkoll si tburgosen bohem
ski ka me shku mu mshel qaty 6 ore
parameno sha kisha bo ta kisha pas shkollen en dor
pak osht konga qe pi boj po pe kallxoj qe shum e du
se si dola en klas 6 ja nisi kryt me mu blloku
en shkoll mas shumti e dojm korrilen
se na bjen lajmin pushim per shtune dillen...

ref:
Tash shkolla ja filloj
edhe gzimi tash maroi
se vera kaloi
me msu po pritoj
se e bona dhe qit sen
per shkollen po knojn refren
jo qe pi du
po shum bajat me msu...


Ky tekst u dërgua nga Dardi
Më Shumë Këngë Nga Unix:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë