Uran Bajrami
Uran Bajrami

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1968-1989)

  • Ndërroi jetë më:
  • 30-9-1989
  • Ndërroi jetë në:
  • Nish
  • Vendlindja:
  • PreshevëBiografia

BIOGRAFIA: Uran Bajrami është një këngëtar, poet dhe autor këngësh i njohur. Uran Bajrami, u lind në Preshevë më 20 dhjetor 1968. Ishte fëmija i parë i familjes Bajrami. I ati Raifi, ishte arsimtar i matematikës, që më vonë u diplomua në Fakultetin Juridik në Prishtinë. Një mandat ishte drejtor në Shkollën Fillore “15 Nëntori” në Preshevë (tani SHF “Ibrahim Kelmendi”, vërejtje e autorëve) për të vazhduar më tej punën në Fakultetin Filozofik, në Universitetin e Prishtinës, në cilësinë e sekretarit. E ëma Qamilja, si mësues...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 0