Më mbaj mend (për 1 muaj)

Urim Puliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Urim Puliqi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Në vitin 2018, Urim Puliqi publikon albumin "Veq E Imja". Më datë 16 Gusht 2018, Urim publikon videoklipin "Me Falma Fal O Shpirt", në bashkëpunim me Lika. Në vitin 2019, Urim Puliqi publikon albumin "Aman Oj Dashni". Më datë 24 Prill 2020, Urim Puliqi publikon videoklipin "Pas Iftarit"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

1 🔥Aman Oj Dashni (2019)

Veq E Imja (2018)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vali Demiraj

Meti Mustafa

Regjep Veliu

Arsim Latifi

Krenar Krasniqi

Hakif Krasniqi

Egzon Bajra

Amir Rexhepi

Gjergj Tunaj

Arsen Mani

Tags: Urim Puliqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet