A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Usher - Lovers And Friends


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/01/2007

2007-01-01T00:00:00

Usher (usher) Lil John (lil john) Ludacris (ludacris),
Yeah man,
Once again it's on (it's on)
Ya'll knew we had to do it again right? (we had to do it again)

(verse 1: Usher)
Ohh Ohh Ohh Ohh Ohh Ohh
Baby, how ya doin'?
How that you find, wanna know what you got in mind now...
Got me feelin' like joedici girl I can leave you alone
Take a shot of this here patrone, and it's gon' be on,
V.I.P don' got way to crowded..
I'm about to end up callin' here tonight,
You should, holla at yo girl tell her that she can come see,
Pulled up beep beep shotgun in a G.T wit' me,
she said Ohhhhh I'm ready to ride,
(i was like) yeah.
cause once you get inside, you can't change yo mind don't mean to
sound impatient but you gotta promise baby... oh!

Chorus
Tell me again,
tell me again ah baby
That we'll be lovers and friends
ohh, I gotta know baby oh yeah
Tell me again,
Make sure yo right oh before we leave.
that we'll be lovers and friends
Oh, oh, it's a good look baby,

(verse 2: Ludacris)
Really good look baby, look here
Sometimes wanna be yo lover,
sometimes wanna be yo friend.
Sometimes wanna hug ya,
Hold hands slow dance while the record spins.
Opened up yo heart cuz you said I made you feel so comfortable.
Used to play back then now you all grown up like Rudy Huxstable.
I could be yo bug,
You can beat me up,
Play fight in the dark then we both make love, I do anything just to feel yo butt,
Why you, got me so messed up, I don't know but you gotta stop trippin'
Be a good girl now turn around and get these whippin's.
You know you like it like that, you don't have to fight back,
here's a pillow bite that.
And I'll be settin' seperate plays,
so on all these seperate days,
Yo legs can go they seperate ways.

Chorus
Tell me again,
tell me again ah baby
That we'll be lovers and friends
Oh, it's a good look baby
Tell me again
Tell me over and over and over again.
That we'll be lovers and friends.
make sure your right, before you choose.

(verse 3: Lil' John)
I spent know you fo a long time,
Shawdy,
But F***in' never crossed my mind.
Shawdy.
But tonight I seen somethin' in ya,
Shawdy,
That made me wanna get with ya,
Shawdy,
But you ain't been nuttin' but a friend to me.
Shawdy,
And a nigga never ever dream to be,
Shawdy,
Up in here kissin' huggin' squeezin' touchin'
Shawdy,
Up in the bath tub rub a dubbin'
Shawdy,
Are you sure you wanna go this route,
Shawdy,
Let a nigga know before I pull it out.
Shawdy,
I would never ever cross the line,
Shawdy,
Shawdy let me hear you tell me one more time, one more time,

Chorus
Tell me again,
Tell me again ah baby,
That we'll be lovers and friends.
Oh It's a good look baby,
Tell me again,
Make sure yo right, oh before we leave,
That we'll be lovers and friends.
Tell me over and over and over again.

Ah a whooo
Ah a whooo
Ah a whooooo oh yeah yeah yeah yeah yeah yeah yeah

Please tell yo lovers and friends, that Usher, John, and Luda had to do it again, (Hey!)
Please tell yo lovers and friends, that Usher, John, and Luda had to do it again, (Hey!)
Yeah, Please tell yo lovers and friends, that Usher, John, and Luda had to do it again, (Hey! Hey!)


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019