Vace Zela

O Moj E Bukur Arberi ➡ Oh You Beautiful Arberi

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: G


O Moj E Bukur Arberi

Në breg pulëbardhat çajnë fluturim
si kënga jonë plot mall.
Këndojmë nga larg me dashuri,
moj Arbëri.

Të parët tanë me brengë të lanë,
sa kohë më nuk të panë?
por sot si lule më je ti,
moj Shqipëri.

(refreni)
Valët e detit shkumojnë plot dallgë,
bashkë me shokët në breg kemi dalë.
Sa kemi mall s'ka deti valë,
o moj e bukur Arbëri.
Shikojmë nga larg, mendojmë për ty,
o moj e bukur Shqipëri.

Përtej ne degë, ti rrënjë matanë,
mes deti me stuhi.
Shkuan kaq mote, degët s'u thanë,
moj Arbëri!

Kjo kënga jonë, për ty përherë
na djeg si zjarr në gji.
Tek zjarri yt ne jemi përjetë,
moj Shqipëri!

(refreni)
Valët e detit shkumojnë plot dallgë,
bashkë me shokët në breg kemi dalë.
Sa kemi mall s'ka deti valë,
o moj e bukur Arbëri.
Shikojmë nga larg, mendojmë për ty,
o moj e bukur Shqipëri.

***Sa kemi mall, s'ka deti valë,
o moj e bukur Arbëri...***

Shikojmë nga laaaaaarg...! Mendooooojmë për tyyyyyy...!
O moj e buuuuukur Shqipëriiiii.


Oh You Beautiful Arberi

In the shore the seagulls fly
just like our song full of longing.
We sing from afar, with lots of love,
You Arbëri.

Our ancestors left you with sorrow,
for how long they didn't see you?
But today just like a flower you are,
you Albania.

(Chorus)
The sea waves foam full of eddy,
along with friends in the shore we're out,
How much sorrow we have, the sea doesn't have waves.
Oh you beautiful Arbëri.
We look from afar, we think of you,
Oh you beautiful Albania.

Beyond the branches, let's root over,
in the middle of a sea storm.
The time passed, the branches did not break,
you Arbëri.

This song of ours, for you always burns like breast fire.
In your fire we're always there,
you Albania!

(Chorus)
The sea waves foam full of eddy,
along with friends in the shore we're out,
How much sorrow we have, the sea doesn't have waves.
Oh you beautiful Arbëri.
We look from afar, we think of you,
Oh you beautiful Albania.

(Bridge)
How much sorrow we have, the sea doesn't have waves...

(Outro)
We look from afar, we think of you,
Oh you beautiful Albania.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019