Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vaçe Zela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  577
(1939-2014)  
  • Vendlindja:
  • Lushnjë 
BIOGRAFIA: Vaçe Zela është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Vaçe Zela, artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. U zbulua rastësisht në moshë të re në Lushnjë. Kishte një zë të jashtëzakonshëm. Këngët e saj në vite mbeten popullore dhe të preferuara nga publiku. Vaçe Zela mbetet "Zëri" i jashtëzakonshëm që mbushte me energji skenat shqiptare. Mori pjesë në të gjitha festivalet e muzikës në radio dhe më vonë në radio televizion, që prej organizimit të parë, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

15 🔥🔥

Motra e

Hysni Zelës

Shto profile

zyrtareKenge Te Kenduara Nga Vace Zela (1989)

Këngët E Vendit Tim Vol. 1

Këngët E Vendit Tim Vol. 2

Kenga Ime


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (10)

10
0
9
5
4
4
5
4
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Liliana Kondakçi

Anita Bitri

Anita Take

Marie Kraja

Maya Alickaj

Irini Qirjako

Fitnete Rexha

Irma Libohova

Klea Huta

Alberie Hadergjonaj

Tags: Vaçe Zela, Vace Zela


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet