Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vaçe Zela - Si Agim I Kuq
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Agim I Kuq".
3. Video është e këngës "Si Agim I Kuq", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vaçe Zela - Si Agim I Kuq  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Festivali i 12-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1973

1973-11-30T23:00:00+00:00Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit i pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Rri ne cdo plis te tokes sime,
Rri nje kenge, rri nje valle, rri nje jete.
Rri ne cdo note te kenges sone
Nje plis nga kjo toke e shtrenjte.

Ne kete toke nena ime
Diellin pinte ne burime uje te kristalte.
Diellin e saj qe kurre nuk shuhet
Une prane jush po e sjell me kenge.

Ne notat e tua diellin...

VERSIONE TË TJERA TË KËSAJ KËNGE:


Më Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë