Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - E Dua Vendin Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Lart në male sa të zbardh agimi
Du' t'a shoh e t'a sodis kët' dhé
Si andrroi plot frymëzim Naimi
Du' t'a shoh si zgjohet në hare

Para sysh më shtrihen fushat e arta
Brigjet kaltëroshe dhe kantiere
Shtylla të çelikta, pisha të larta
Porsi roje që nu flenë një herë

N'rruget e jetës
Kalon shtigje
Dllgë e maja
O atdhe

Ref:
Ndaj zgjohem plot gaz
ndër agime
Ndaj zgjimit i k'non
Kënga ime
Zëmra me rreh
O toka ime për ty
Andrrën ma t'bukur andrroj

E zgjohem per ty ndër vegime
Ngjallen përsëri sa kujtime
zëmra më rreh
O toka ime per ty
Kangën ma t'bukur këndoj

Bari' njomë sa mugullon nga toka
Mal' i larte kur mbushet me dëbore
si rreke nga zëmra ç'më buroka
Melodi' e vendit Arbenor

N'rrugët e jetës
Kalon shtigje
Dllgë e maja
O atdhe

Ref:
Ndaj zgjohem plot gaz
ndër agime
Ndaj zgjimit i k'non
Kënga ime
zëmra më rreh
O toka ime per ty
Andrrën ma t'bukur andrroj

E zgjohem për ty ndër vegime
Ngjallen përsëri sa kujtime
zëmra më rreh
O toka ime për ty
Kangen ma t'bukur këndoj
Bari' njomë sa mugullon nga toka
Mal' i lartë kur mbushet me dëbore
si rrëke nga zemra ç'më buroka
Melodi' e vëndit Arbënor..
Melodi' e vëndit Arbënor

Ky tekst u dërgua nga InnaPublikimi: 24/12/1965
Festivali: Festivali i 4-të në RTSH
Muzika: Agim Prodani

22

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vaçe Zela:


Komente 0


Vaçe Zela - E Dua Vendin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dua Vendin Tim".
3. Video është e këngës "E Dua Vendin Tim", por nuk këndohet nga Vaçe Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.