Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vagabondi - Goca Si Ty, Durresi Ka Plot Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Goca si ty, durresi ka plot,
Ne qoftë se ti mendon se je e vetmja
Atë e ke kot. ( x2 )

Se di pse se meritokam unë ket sjelljen tate
Ti për mu s'ke fakte te kam nejt ty peqe lale
Du me ble këpucë e sandale te kam mbulu me pare
Sa herë qe kishe halle me mu ke bo rrugedalje
Gezim shumë I modh nga dita qe te propozova
Kapesh me mu kot me pretekse te kota
ne po sillena si idiota e me ne po qeshin bota
përditë me dhimbje te koka rrotull me sillet bota
a po ma thu mi goc ku dreqin e ke qëllimin
ti nuk je aktore po bukur e lun filmin
I lun te dyja rolet gezimin e hidhnimin
Mendon se je e zgjut po s'vle as me ket timin
Unë ta lexoj ty trunin njesoj si lexoj gazeten
E di mirë kur rren,e kur tregon te vërtetën
E njëjta melodi, ndërroje dreq kaseten
Se me cmende mu e veten nuk kalohet kështu gjithë jetën
Nuk kupton ca hum deri kur ta humbesh
Nuk ia di kimetin deri kur te iken prej duresh
Do pendohesh si qeni lart e poshtë do hudhesh
Kur t'me shohësh heren tjetër floket do ti shkulesh
Kush do të rrespektoj mi goc siç te rrespektova una
Kepucet unë ti hiqsha kur vishe e lodh nga puna
Kafen per çdo mëngjes te krevati ty ta pruna
Rrogen mlek lek sa herë qe vinte e shtuna
se kur vjen te seksi unë e di se nuk ke ankesa
Unë si rrobot... gjo manget nuk t lesha
Seks ca seksi, seksi është pretekse,
Gjithçka mendoj te seksin, seks o I shkreti
Bjeri verdalle gjith botës e kurrë si mu nuk do gjesh
Se kur vjen te seksi vagabondi ishte mjeshtri.

Goca si ty, durresi ka plot,
Ne qoftë se ti mendon se je e vetmja
Atë e ke kot. ( x2 )

Unë e di ca ke ti je e re e nuk di te sillesh
Ne vend se me u ul ti po shkon e hidhesh
Atë qe është e mbarë ti e bën për se mbrapthi
Kur është me bo kthese majtas ti po shkon djathtas
Atë qe është e bardhe ti e bon te zeze
Unë te kam blere vacum dhe ti vazhdon me fshese
Atë qe është e omël ti e bënë te tharet
Ca është për mu serioze për ty është vari karet
Peshti pleshti unë shumë larg nga rreshti
Duhet te kercesh si pleshti atëherë ke me e marrë vesh ti
Tani ke te drejtë qe qesh ti se unë jam I pari qe ke desht ti
Eksperienc vetem me mu ala s'ke hy te rreshti
Ke me shku me nai tjetër qe s'I kontrollon dot hormonet
Don s'don ti ai s'do me dit për zakonet.
Seks po e po moj goc po mos harro dajakun
Shpinen me te bute se barku se kalon dot as pragun
Ke me shku me nji tjetër qe o me xheloz se xhelozat
S'ke më fol me çuna s'ke më fol as me gocat
Ku ishe ku s'ishe ca bone
Prej hundesh ka me ta qit qumshtin e asaj none
S'ka me qen shumë vonë dhe kan me te rënë ne vesh fjalët e mia
Si do qe te jetë mos hajde kendej nga shpia
Se kur të vish nga shpia ka me ta hap deren femija
grus ka me i ron nkok catia ka me e habit prania,
dhe atë ditë qe te pendohesh shko andej nga nona
shko e qaj andej mos hajde nga kjo zona
do ta kesh pak zor deri sa te rritesh
pak nga pak do piqesh
do ndryshosh me vitet
Mother****er…

goca si ty durrsi ka plot,ti kujton se je e vetmja,ate e ke tkot

Yeah mother****er grow up
Goca si ty durresi ka plot
Everywhere ke vollga,ke durrsi
U sit there at komiteti and u see them everywhere

Ky tekst u dërgua nga ErmelindaPublikimi: 19/12/2009


Më Shumë Këngë Nga Vaga:


Komente 0


Vagabondi - Goca Si Ty, Durresi Ka Plot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Goca Si Ty, Durresi Ka Plot".
3. Video është e këngës "Goca Si Ty, Durresi Ka Plot", por nuk këndohet nga Vagabondi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.