Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vagabondi - O Arsen, Kur Po Shkon Ne Shqiperi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Arsen, Kur Po Shkon Ne Shqiperi".
3. Video është e këngës "O Arsen, Kur Po Shkon Ne Shqiperi", por nuk këndohet nga Vagabondi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vagabondi - O Arsen, Kur Po Shkon Ne Shqiperi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.2"

Këngë e albumit:

"Albanian King Of Hip-Hop"

Komente

Asnjë Koment

11/02/2009

2009-02-11T21:24:02+00:00yeah, Vagabondi baby
im here to stay now
ive released the whole thing
oh yeah im here to stay now
love you mom

(refreni)
O Arsen po me ti, po ca bo ti
po pse nuk shko ne Shqiperi
Vagabondi po ta thote ty
ashtu si o tani
mileti bojne tregti
vete i kam zili
nuk ka bo vaki.
O Arsen po ca boti
po pse nuk shko ne Shqiperi
po si o tani
Vagaboni po ta thote ty
ne Amerike je jabanxhi
te dhjefsha pasuni
sdo me dite njeri
nuk te thojne as si ke gdhi.

10 vjet kam ne Amerike
perdite menja me rri te Shqipnia
7 mujet e fundit
3 here o nderru qeveria
dun me bo co mire per ne
e jo ca thote Greqia
sna do asnjoni te miren ne
te gjithe kane qellime te keqija
shtet i vogel, shtet i bukur
pse problem qetesia
ka ra ekonomia
segzisto fare ushtria
kur e bo ligjin popullsia
ska faj as policia
korrupsioni justifikushem
ka fmi me rrit te shpia
nuk di me te thone cilesia
eshte gjithmone te sasia
harroje mer ti a o burre i mire
sa pare ke te shpia
dhe tjegllat qe ke te catia
te kene ardhe nga italia
do nga te katra anet
me shumti nga Turqia
seshte mo si ka qene
kur vje me te ron te shpia
rina, se di ca o rakia

(refreni)
O Aro ho me mo dhe ti, po ho me ca boti
pse nuk shko ne Shqiperi
po si o tani
Vagabondi po ta thote ty
dite per dite me shume qetesi
mileti bojne tregeti
nuk ka bo vaki
vete i kam zili.
O dreq ho me mo dhe ti, po ho me ca boti
pse nuk shko ne Shqiperi
po si o tani
Vagabondi po ta thote ty
dite per dite me shume qetesi
mileti bojne tregeti
nuk ka bo vaki
vete i kam zili.

Kur vjen puna te vajzat
Shqiperia eshte nomi
te bukura si ti doni
ashtu keni me i pa
kudo qe ju do shkoni
femra me te bukura
nona kurre nuk boni
vete ashtu do thoni
burrat i keni te zoti
po duhet ti respektoni
ngado qe ti coni
qe diten qe ti njoftoni
po pse nuk i martoni
jane motrat e nenjonit
e nqs ndodh gjo bro
bohet noqni
e njofta une i vajze
e kishte emrin Elona
shtateselvi belin e holle
faqet si bonbona
18 si kishte akoma
jetote kjo Elona
ishte nga Tirona
me e bukra nga ajo zona
qe diten e pare
kur une e pashe
une rashe ne dashni si qeni
me paralizoi si helmi
mu duk se me shtypi treni
perdite me cote te liqeni
me lyte me lloj kremi
me late, me shplate
me hante, me thante
si te ishte terreni
kur njofta une elonen bro
une isha 100 kile
alcohol, sex and drugs
u bona porsi skile
drrr si lepri
e boshim mu ne sedilje
ne syte te nonen vet sometimes
se ishte shume debile
por nje dite prej ditesh
Elona mu ma futi
se ca me futi te birra
gjunjet mu mi kputi
masi me kapi gjumi
duret ne xhep mi futi
spati pike turpi
vodhi prej hajduti
mu me la me flejt te klubi
mu aty te Danubi
kur u cova te nesmen
me kishte ik dhe xhupi
terbu si harbuti
hongra i gjys zupi
e piva i bomb
nervat shpejt mi zbuti
tiranset jane te mire
po cne Elona krimi?
anarki e papunesi
kulmi deshperimit
zoti eshte per te gjithe
secili eshte per vete
nqs harro gjo sot
te nesmen mo se gjete

(refreni)
O dreq po ne ti, po he mo ne ti
pse nuk shko ne Shqiperi
po si o tani
Vagabondi po ta thote ty
dite per dite me shume qetesi
mileti bojne tregeti
nuk ka bo vaki
vete i kam zili.
O dreq po ne ti, ho me ca bo ti
pse nuk shko ne Shqiperi
po si o tani
Vagabondi po ta thote ty
mileti bojne tregeti
nuk ka bo vaki
shume qetesi ne shqiperi bro.

Kur te martohem vete
vete e du nusen nga Tirana
syte bojeqill, belin e holle
blonde like padana
sido qe te vijne rrethanat
she got to respect my mamma
te habitet mehalla
ta kthej koken gjithe salla
ti them shokeve ja u kalla
ske pse i kellcet damalla
ti e morre vete me shkes
po ty ta bona halla
goce nga bisht palla
se di ca osht banana
te vje turp me te dal perpara
se sosht nga Tirana
Ti ske pse e merr nga Tirana
mjaft qe te jete Shqiptare
nqs so Gjakovare,
o Korcare o hic fare
mire shume te jete Kosovare
po duhet me i pas ca pare
shko te kisha, shif malsoret
te ikin trute fare
se po te me nigjoshe ti mu
shko merre nga Durresi
jo sjam une prej anej
po paske pas te drejte
do thush ti
per mu boj ca te dush ti
une ste vej asi lloj kushti
mire do te jete
ta marresh Shqiptare
se do bohesh pishman si pushti
yeah

(refreni)
O dreq po ne ti, po ho me ca bo ti
pse nuk shko ne Shqiperi
po si o tani
Vagabondi po ta thote ty
dite per dite me shume qetesi
mileti bojne tregeti
nuk ka bo vaki
vete i kam zili.
O Arseno ho o dreq po ne ti
po kur po shko ne Shqiperi
Vagabondi po ta thote ty
do dal te pazari ri
mu te trotuari
du me rone ne dashni
du me gjet i gru per shpi man.
O dreq mo ne ti, po ho me ca boti
kur po shko ne Shqiperi
po si o tani
Vagabondi po ta thote ty
ne Amerike je jabanxhi
te dhjefsha pasuri
sdo me dite njeri
nuk thojne as si je gdhi.
O me Aro, ho me mo dhe ti, ho me ca boti
kur po shko ne Shqiperi
Vagabondi po ta thote ty
do dal te pazari ri
mu te trotuari
du me rone ne dashni
du me gjet i gru per shpi.
O dreq po ne ti, po ho me ca bo ti
kur po shko ne Shqiperi
Vagabondi po ta thote ty
dite per dite me shume qetesi
mileti bojne tregeti
nuk ka bo vaki
vete i kam zili.


Më Shumë Këngë Nga Vaga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet