Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vajzat Nga Kosova - Sikur Flutur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sikur Flutur".
3. Video është e këngës "Sikur Flutur", por nuk këndohet nga Vajzat Nga Kosova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vajzat Nga Kosova - Sikur Flutur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/11/2015

2015-11-01T20:27:26+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sikur Flutur" kënduar nga Vajzat Nga Kosova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gazmend Shala (Gaxi) - Sikur Flutur

Ne nje dasem kur te pash isharet me sy te dhash (2x)

Dal ngadale jam afru me ty deshta me vallzu
Dal ngadale jam afru me ty deshta me vallzu

(Ref2x) sikur flutur mshkon tuj kcy shpesh po ma lun njanin sy,me ty luften ekam nis nuk dorzohem pa hy n'midis

I hap krahet me shami sikur shqipja ne liri
I hap krahet me shami sikur shqipja ne liri

Me kall belin e dredhon,zemren time ma ngacmon
Me kall belin e dredhon zemren time ma ngacmon

(Ref2x) sikur flutur mshkon tuj kcy shpesh po ma lun njanin sy,me ty luften ekam nis nuk dorzohem pa hy n'midis

Besjan Gashi - Sikur Flutur

ne nje dasem ty te pash isharet me sy te dhash dal ngadale jam afru me ty deshta me vallzu dal ngadale jam afru me ty deshta me vallzu

rf sikur flutur shon tuj kcy shpesh po ma lun njanin sy me ty luften e kam nis nuk dorzohem pa e bitis

i hap krahet me shami sikur shipja ne liri me kast belin e dredhon zemren time pesh ma qon

rf sikur flutur shkon tuj kcy shpesh po ma lun njanin sy me ty luften e kam nis nuk dorzohem pa e bitis

Smail Puraj - Sikur Flutur

Ne nje dasem ty tpash
isharet me sy te dhash
ne nje dasem ty tpash
isharet me sy te dhash
dal kadale jam afru
me ty deshta me vallzu
dal kadale jam afru
me ty deshta me vallzu.

refreni

Sikur flutur shkon tui kcy
shpesh po ma lun njanin sy
me ty luften ekam nis
nuk dorzohem pa e bitis
sikur flutur shkon tui kcy
shpesh po ma lun njanin sy
me ty luft tash e kam nis
nuk dorzohem pa e bitis.

I hap krahet me shami
sikur shipja ne liri
i hap krahet me shami
sikur shipja ne liri
me kast belin e dredhon
zemren time pesh ma qon
me kast belin e dredhon
zemren time pesh ma qon.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vajzat Nga Kosova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë