Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vajzat Nga Kosova - Vishnja Prej Rrajes Thahet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/02/2014

2014-02-05T13:20:04


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vishnja Prej Rrajes Thahet" kënduar nga Vajzat Nga Kosova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Burim Mehmeti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

vishnja prej rrajes thahet o
vajza prej nanes po ndahet o
qaje moj nene bijen o
se ska kush ta lidh ty shamijen

vishnja prej rrajes thahet
vajza prej babes po ndahet
qaje o bab bijen
se ska kush ta fshin avlijen

vishnja prej rrajes thahet
motra prej vllaut po ndahet
qaje o vlla motren
se ska kush ta ban ty gajlen

vishnja prej rrajes thahet
motra prej motres largohet
qaje moj bi motren
se ski kujt ja qan ti hallinMë Shumë Këngë Nga Vajzat Nga Kosova:

Më Shumë...