Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Valbona Halili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  167
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Valbona Halili është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Si nxenese ne shkollen fillore "Deshmoret e lirise" ne Tirane, ka filluar qe ti bije violines. Talentin per kendim ia ka zbuluar mesuesja e saj Aferdita Morina e cila e ka keshilluar qe ajo te studioje per kanto, pra ne vitin 1988 ajo mbaron per kanto. Fill pas kesaj ajo merr pjese ne nje evenimet te quajtur "12 ne hollivud" ku arrin deri ne gjysemfinale me shume sukses. Arritje deri ne finale nuk e shijoi sepse merr pjese ne nje festival ne Turq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

4 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareMë Këndon Shpirti (2010)

Hall Me Burrë Hall Pa Burrë (2006)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Mema

Greta Zani

Greta Berati

Fatma Zyberi

Flavia Mija

Enxhi Vlashi

Hafsa Zyberi

Natasha Qemalja

Edlira Arifi

Donika Tufa

Tags: Valbona Halili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet