Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Halili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  250
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Valbona Halili është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Si nxenese ne shkollen fillore "Deshmoret e lirise" ne Tirane, ka filluar qe ti bije violines. Talentin per kendim ia ka zbuluar mesuesja e saj Aferdita Morina e cila e ka keshilluar qe ajo te studioje per kanto, pra ne vitin 1988 ajo mbaron per kanto. Fill pas kesaj ajo merr pjese ne nje evenimet te quajtur "12 ne hollivud" ku arrin deri ne gjysemfinale me shume sukses. Arritje deri ne finale nuk e shijoi sepse merr pjese ne nje festival ne Turq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

4 🔥Më Këndon Shpirti (2010)

★★★★★

Hall Me Burrë Hall Pa Burrë (2006)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Mema

Greta Zani

Greta Berati

Fatma Zyberi

Suela Ndreca

Natasha Qemalja

Donika Tufa

Neta E Durresit

Greta

Fatmire Ymeri

Tags: Valbona Halili


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet