Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Halili - Hall Me Burr Hall Pa Burr (Feat. Albert Tafani)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Fate fate, vika jeta
si vjen fati nuk e dime
Cfare te sjell me pare e shkreta,
pasunine a dashunine

Eh hall i madh na ka gjet,
pa martu kena me met
Nuk rrine bashke ne gjithe dynjane
dashunija me parane

Ja mi goce, ja ke daja
nuk te le lala te vush
Kom dyqone, kom saraja
te jep lala qfar te dush.
E ka thon dhe perendija
si ketu dhe ne at`jete
si pleqnija, si rinija
ka gjithekush rriskun e vet

Ik mor plak, mor plak zavalli
e ku m`zu ky taksirat
Nuk e di si do m`shkoj halli
s`po na len as pleqt rehat

Njeri djale, tjetri plak
shpirti im s`po gjen rehat

Kjo dashni t`ka shti nsiklet
se ne mes eshte parja shkrete

Eh, dashunija pa parane
behesh mik me fukarane

Parja iken shkon e vjen,
dashunine njehere e gjen

S`paska qen e lehte dashnija
punet jane ngatrru shume keq
Per dashni s`ka mend rinija
se jane bo ashiksa t´keq

Hall i madh moj na ka gjet,
pa martu kena me met
Nuk rrine mbashke ne gjithe dynjane
dashunija me parane

Ja mi goce, ja ke daja
nuk te le lala te vush
Kom dyqone, kom saraja
te jep lala qfar te dush.
E ka thon dhe perendija
si ketu dhe ne at`jete
Si pleqnija, si rinija
ka gjithe kush rriskun e vete

E hajde se me dogji maraku
jam i ri ,e nuk pres dot
Ler moj plakun te oxhaku
se te dal une vete per sot

Oh njeri djale, tjetri plak
shpirti im s`po gjen rehat

Kjo dashni t`ka shti n`siklet
se ne mes eshte parja shkrete

Eh, dashunija pa parane
behesh mik me fukarane

Parja iken shkon e vjen
dashunine njehere e gjen

Hall me burre, hall pa burre
hall te mos martohesh kurre

Merre jeten si te vije
nuk ka jete pa dashuni

O je per mua, dhe te gjeta
Fati im per mua je

Kur ta zjatka doren jeta,
doren jetes mos ja kthe

Mos ja kthe, moj mos ja kthe
merre djalin mos e le!


Ky tekst u dërgua nga  valbonaValbona Halili
Featuring: Albert Tafani
Publikimi: 01/12/2006


Valbona Halili - Hall Me Burr Hall Pa Burr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hall Me Burr Hall Pa Burr".
3. Video është e këngës "Hall Me Burr Hall Pa Burr", por nuk këndohet nga Valbona Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valbona Halili:


Komente 0