Valbona Krasniqi
Valbona Krasniqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Drenoc
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Korrik 1989
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Valbona Krasniqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Valbona Krasniqi e lindur me 21-07-1989 në Fshatin Drenoc është mbesa e rapsoditë mirënjohur Feriz Krasniqi. Valbona e filloj këngën që në moshen 12 vjeqare në koncertet e shkolles pastaj dalja e par në festivalin kosovarja këndon në moshen 14 vjeqare për të vazhduar më tutje me festivale e koncerte të ndryshme ka të realizuara mbi 10 këngë. Valbona ruan dhe ndjek me krenari rrugen e bab gjyshit të saj të ndjerit Feriz Krasniqi ajo këndon muziken...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 3