A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 06-01-2015
  Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Valbona mema ka qenë e eleminuara e rradhës në "Dancing with the stars Albania". Në një status në facebook drejtuar miqëve dhe fansave të saj Mema është shprehur se DWS ka qenë një nga eksperiencat më të bukura të saj dhe se kishte realizuar një ëndërr që e kishte pasur dikur, vallëzimin. Ja se çfarë ka shkruar ajo: ''Përshëndetje miq të mir, më vjen keq që ndoshta dhe ju zhgënjeva sepse nuk munda të vazhdoj dot garën, nuk është se humba unë fitova shumë më shumë se cka pritej, realizova dhe një ëndër që ju nuk e dinit, vallëzimin dhe pse jo perfekte por unë jam shumë e kënaqur sepse e k...
 • 28-06-2013
  Valbona Mema, ylli i muzikës popullore shqiptare, rrëfen në këtë intervistë të sinqertë për faqet e verës projektin e saj më të ri. Pse i mungoi për tri vite muzikës shqiptare. Lidhja e veçantë që ka me Kosovën dhe dëshira për të ndryshuar ‘look’. Njeriu që e dobësoi dhe stina e ngarkuar me dasma. Pushimet dhe fëmijët, për të cilët thotë se i ka frymëmarrje… Valbona, ke tri vite që mungon në muzikën shqiptare… Për ç’arsye? Ka munguar një këngë e re nga unë, por jo unë. Sepse unë me muzikën time kam qenë gjithmonë prezente në kon...

 • 29-03-2013
  Është padyshim një nga këngëtaret më të kërkuara të muzikës popullore. Zëri i saj brilant është kaq i dashur për publikun shqiptar, sa të gjithë do të donin ta kishin pjesë të gëzimeve familjare. Ka një axhendë të ngarkuar me koncerte, por kur bëhet fjalë për të argëtuar shqiptarët në Kosovë, Maqedoni, Mali i Zi dhe Diasporë… Valbona Mema nuk i thotë kurrë JO ftesave të tyre. Është nga të paktat artiste që nuk pranon të bëjë kompromise me këngën dhe duke i qëndruar fort besnike traditës së muzikës së vërtetë godet me forcë fenomenet n...

 • 24-12-2012
  Valbona Mema kujton bashkëshortin e saj të ndjerë Sokolin, i cili tani nuk është më pranë saj. Sokoli është ndarë nga jeta me 24 dhjetor te vitit 2001. Ke qene je dhe mbetesh dashuria ime e perjeteshme. I paharruar qoft kujtimi yt. Shkruan Valbona ne profilin e saj ne Facebook. Ndihem krenare sepse arrita t’i sfidoja dhimbjet dhe lotët, edhe pse kanë kaluar shumë vite nga humbja e bashkëshortit tim, njeriut që më dha emrin nënë, mësuesit tim. Ndihem njëlloj si ta kisha në krah edhe pse nuk është fizikisht. Ai jeton me mua, në shpirtin tim, si një engjëll që më mbron, që më udhëzon të vazhdoj dhe të jem një nënë e palodhur me f...
 • 03-11-2012
  Në kuzhinën e znj. Tefta në emisionin "Rreze Dielli", në A1 Report ka patur një të ftuar të veçantë, dhe pikërisht këngëtarja e dashur e skenës shqiptare, Valbona Mema. Zëri i ëmbël i Shqipërisë së Mesme, ka sjell një atmosferë të këndshme jo vetëm me recetën e saj, por edhe me këngët e saj të bukura, që kanë shoqëruar gatimin e saj në kuzhinë. Mema ka vërtetuar që është jo vetëm një këngëtare e shkëlqyer ashtu siç e njohim të gjithë, por në të njëjtën kohë edhe një amvisë e mrekullueshme. Së bashku me zonjën Tefta Valbona ka gatuar një gjellë tradicionale shqiptare dhe pikërisht "Imam bajalldinë", recetë kjo e nënës së saj. ...
 • 02-09-2012
  Ka qenë një periudhe e gjatë angazhimesh dhe projektesh për këngëtaren e muzikës popullore, Valbona Mema. Ndaj dhe ajo nuk mund ti kursente vetes disa pushime në jug të vendit. E veshur me një palë bikini të bardha, bjondja Valbona Mema, është fotografuar në breg të detit dhe duket se po relaksohet pa masë. Ajo do të nxjerr së shpejti në treg edhe një këngë të re, për të gjithë adhuruesit e muzikës popullore të Shqipërisë së Mesme....
 • 20-08-2012
  Në këtë rrëfim për "Sh.F" në këto ditë të nxehta gushti këngëtarja e muzikës popullore të Shqipërisë së Mesme, Valbona Mema, flet për një temë që këngëtarët e tjerë në përgjithësi duan ta shmangin… pjesëmarrjen në dasma. Vetë Valbonën, mezi e kapëm, pikërisht për shkak të…dasmave. Një herë ajo është pjesëmarrëse në mbrëmje dhe më pas në drekë. Por Valbona është e vetëdijshme për diçka: që muzika tallava që po këndohet rëndom në festa, po prish tabanin e muzikës popullore. Një pjesë e madhe e njerëzve, përfshirë të rinjtë, kohët e fundit janë duke u dhënë shumë pas kësaj muzike, dhe kjo nuk i pëlqen këngëtares së njohur. Valbona, ...
 • 10-05-2012
  Kur solli në jetë vajzën e saj ishte në një koncert në Prishtinë, 2 majin e shumë viteve më parë. Në krah kishte edhe bashkëshortin e saj të ndjerë, i cili tani nuk është më pranë tyre. Megjithatë, Valbona Mema e kujton këtë moment si ndër më të lumturit e jetës së saj dhe e ndan me miqtë dhe fansat. "Po shkruaj një histori të vogël, shkëputur nga një moment i jetës time. Para shumë vitesh nisem për në Prishtinë, në një koncert, ku ishim një grup shumë i madh nga Tirana: Fitnete Rexha, Aurela Gaçe, Ema Qazimi e shumë aktorë dhe vallta...

 • 30-01-2012
  Që në telefonatën e parë është e gatshme për të biseduar dhe për të realizuar një intervistë. E veshur sportive, pa makiazh, përshëndet dhe të fton të pish një kafe në shoqërinë e saj. Menjëherë sapo e shikon hedh poshtë të gjitha ato dyshimet që mund të ketë një njeri përpara se ta takoj, të tilla si: çfarë të vesh apo çfarë të them. Pasi shkëmben fjalët e para me këngëtare Valbona Mema, kupton se pranë vetes ke një njeri të cilin duket sikur ke kohë që e njeh dhe është mikja jote më e mirë. Si ishte viti i kaluar për ju? I lod...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2018