Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valbona Mema

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  280
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 47 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valbona Mema është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si trumbuese e muzikes se vertete tiranase, eshte Valbona Mema. Paraqitet ne skenen shqiptare qe prej vitit 1985, dhe qe nga ai vit ajo nuk ka rreshtur se punuari per t'i rruajtur traditat autoktone shqiptare. Ka realizuar me se 8 albume, videoklipe, bashkepunime me shume kengetare, mijera koncerte ne m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Tezja e

Xhesika Polos

Tezja e

Marko Polos

Instagrami

Zyrtar

Komente

3 🔥Je Xerru 3 Here Prej Fiku (2009)

★★★★★

Cohu Rexhe (2007)

★★★★★

Laj E Thaj (2007)

★★★★★

Fustani Me Pika (2006)

★★★★★

Ec Bretkoce (Ep) (2005)

★★★★★

Jeta Eshte Kenga... Kendoje (2003)

★★★★★

Dua Te Them (2002)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Inis Gjoni

Valbona Xeka

Odeta Dervishi

Alisa Baraku

Rudina Magjistari

Alma Bektashi

Rovena Dilo

Manjola Nallbani

Gerta Heta

Elinara Shehu

Tags: Valbona Mema, Bona


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet