A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valbona Zhuleku

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Tirane 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Valbona Zhuleku is a popular singer. Deri me sot Valbonen e ka udhehequr dhe shoqeruar nje pasion tejet i madh per artin e kenges. Qe femije ka qene aktive me grupin artistik te shkolles ku ajo mesonte dhe pjesemarrese ne festivale femijesh ne qytetin e Elbasanit. Ne moshen 17 vjecare, talenti i saj u spikat nga udheheqesi artistik i teatrit "SKAMPA" dhe kompozitori i njohur z.Edmond Rrapi. Pas kesaj, ajo menjehere aktivizohet si kengetare me estraden profesioniste te teatrit per di...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Facebook

Fanpage

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Habibe Ostreni (Bibe)

Enxhi Nini

Valbona Peraj

Laureta Meci

Syzana Jashanica

Elida Kryeziu

Liria Dedvukaj

Saranda Imeri

Behare Shala

Enki


Tags: Valbona Zhuleku, Bonnie, Valbona Zuleku, X-Factor, Uk, X Factor

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019