Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Valdete Antoni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Valdete Antoni është një autore këngësh e njohur. Ajo është poete shqiptare bashkëkohore dhe gazetare e Radio Tirana, RTSH. E vlerësuar nga Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve me çmimin e parë Naim Frashëri, 1999 për poezinë dhe çmimin për gazetarinë më të mirë radiofonike të vitit nga Fondacioni i Kulturës Velia, Tiranë,2000. Autore e gjashtë librave me poezi dhe shumë emisjoneve në Radion kombtare në 37 vjet profesion si gazetare, librin e parë e botoi në Kosovë me mbështetjen e dy intelektual...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Lejla Agolli

Suzana Fazliu

Aneta Brozi

Alda Bida

Eriona Rushiti

Naime Beqiraj

Ida Nurçe

Arta Haziri Nuhiu

Sebastiana Brecani

Androse Hajdari


Tags: Valdete Antoni

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet