Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valdete Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
BIOGRAFIA: Valdete Hoxha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1974, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 13-të në RTSH me këngën "Kjo Ane E Bistrices Ka Bilbila Shume". Në Dhjetor 1975, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 14-të në RTSH me këngën "Si Lule Ne Bjeshke". Në Dhjetor 1976, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Buka Jonë E Ëmbël". Në Dhjetor 1980, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Kur Vallezojne Shqipet". Në Dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ludmilla Baballeku

Irma Gurakuqi

Denada Bare

Florinda Gjergji

Zina Zdrava

Adriana Ceka

Vitore Rusha

Rakipe Karaj

Arta Babaramo

Tatjana Isaj

Tags: Valdete Hoxha


Komente mbi këtë artist