Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valentina Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
BIOGRAFIA: Valentina Berisha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Në Qershor 2003, Valentina Berisha merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Në Bjeshkë U Takuam". Në Qershor 2004, Valentina Berisha merr pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Sa Te Dua". Në vitin 2015, Valentina & Gazi publikojnë albumin "Kenge Dasmash (Live 2015)". Në vitin 2016, Valentina Berisha publikon albumin "Kenge Dasmash (Live 2016)". Më datë 5 Korrik 2018, Valentina Berisha publikon videoklipin "Nata E Qikave". Teksti u shkrua ng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentKenge Dasmash (Live 2016) (2016)

Kenge Dasmash (Live 2015) (2015)

Pyet Drenica E Dukagjini


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shyhrete Osmanollaj

Fanushe Ahmetaj

Nazife Bunjaku

Resmije Krasniqi

Kumrije Mustafa

Merita Gashi

Ganimete Jashanica

Shqipe Kabashi Hasanaj

Albina Burrniku

Suzana Qatipi

Tags: Valentina Berisha, Valentina Ademaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet