Valentina Llapri Poezi
Valentina Llapri

Cdo Here.

Cdo here qe lexoje Kadarene!
mendimi humbet atje large dhe thelle.
Nje shqiponje nen pranga kerkon te fluturoje,
ca hije zinxhiresh te lidhur e shtrengojne.


Si vargonje te zinje ,k'ta zinxhire te mjere,
shtrenguar pas vetes e mbajten perhere,
edhe tash shikoje shqipja porsi zog!,
don te fluturoje, po prape s'fluturon dot!.


Valentina Llapri , shkurt 2014 kucove

- Poezi nga Valentina Llapri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1