Valentina Llapri Poezi
Valentina Llapri

Bisedë Me Diellin

I thashë diellit:
Mos ma hiq esencën tende
Nga shpirti im!.


Ai vetëm tundi kokën dhe qeshi,
Unë atë njellojë e shpërndajë
Për të gjithë!.


Kush ka sy të shohë,
E merr dhe e shtrëngon.


Kaq tha dielli,
Dhe buzeqeshi.
Më pas u largua dalëngadalë,


Por esenca e tij
tek unë mbeti.
Si një vlerë e rrallë...

prill 2017

- Poezi nga Valentina Llapri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1