Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Natyrën


Dielli Zbriti Ngadalë

Dielli zbriti ngadalë - ngadalë
Mbi malet dhe fushat, me nuancë e rrallë.
Kodrave ua zbukuroi fytyrën
Fushat i stolisi,
me buzëqeshje
E mbushi krejtë hapësirën.

- Poezi nga Valentina LlapriZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Komente 0