Më mbaj mend (për 1 muaj)

E Keqe Kjo Kohe

E zymtë kjo kohë,
Plot erë edhe shi.kalimtarë të rralluar,
E ca strukur në shtëpi.
Diku një gjëmim, më tej një psherëtim,
Engjëj dhe ca djaj,
Ca qeshin e ca qajnë,

E zymtë kjo kohë, plot erë edhe shi………..

- poezi nga Valentina Plaku


- U dërgua nga fotovali -
Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim