Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vali Kuqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  48
 • Vendlindja:
 • Gjakovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vali Kuqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vjen nga Gjakova, luan ne piano dhe eshte nje kengetar shume i mire. Ndryshe, per ata qe nuk e njohin, ai vjen nga nje familje kengetaresh. Babai tij Zeqe Kuqi eshte kengetar i njohur i muzikes popullore dhe motra e tij gjithashtu kengetare, Yllka Kuqi. Vali vijon studimet ne Fakulltetin e Arteve ne Tirane, dega kompozicion. Ai ka kenduar ne festivale per femije. Nder ta nuk mund te harrohet paraqitja e tij ne "Show Fest" ku pati mjaft sukses mad...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Yllka Kuqit

I biri i

Zeqe Kuqit

Profili

Facebook

Komente

6 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gzim Ukiqi

Red Bloody

Qendrim Pllana

Petrit Geci

Enur Pakashtica

Albatrit Muqiqi

ESTTO

Egzon Pireci

Gëzim Gashi

NORD (Rinor Durmishaj)

Tags: Vali Kuqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet