Valon Azizi
Valon Azizi
Valon Azizi
  • Vendlindja:
  • Miratoc
  • Jeton në
  • Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Valon Azizi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. AUTOBIOGRAFI:
Jetoj ne Prishtine dhe rrjedh per nje familje te sinqerte posaqerisht ne familej timi jan te aktivuar ma shum me shkoll te nalta. por me mu ndodhi krejtsisht dryshe ku si femi si mbaj mend une me ishte thell ne shpirtin tim KENGA, dmth muzika ishte ajo qe e ndjesha veten nonstop me te dhe e vlersoja veten si pa muzik ashtu si pa shpirt. E me muzik jam maru per si femi ku dhe jam kon i aktivizuar ne shokll te muzikes si kengtar ne kohen 10 vjeqare ishte hera e par kur mora pjes ne nje koncert te shkolles. Mandej ne kohen 16 vjeqar jam dal ne zvicerr mbas priderv te mi. Ne fillim te asaj kohe nuk mundesha te jem aktiv me muzik por ne zemren time ishte e pa harrushme kenga mande n vitin 2000 ku u njoftva me disa kolek e aty vendosa te aktivizona perseri me muzik ku prej asaj dite e blera nje kybort dhe fillova te ushtroj nenstop pro ishte qellimi jem qe ta arris at qe kam dasht gjithmon. ku dhe sod per sod kam studion time STUDIO V5 ku boj inqizime te lloj lloj muzikes d.m.th qfar do xhangl dhe sod e me tu tje jam i angazhuar si ne studio po ashtu neper konzerte te ndryshem darsme e bankete.

Më datë 18 Qershor 2009, Valon Azizi & Xili publikojnë videoklipin "Qika E Diaspores".

Më datë 22 Dhjetor 2012, Valon Azizi publikon videoklipin "Patron I Zemres Tënde".

Më datë 17 Maj 2014, Valon Azizi & Hevzi Kumanova publikojnë videoklipin "Po Shkelqen".

Në vitin 2016, Valon Azizi publikon albumin "Mu Duk Vetja Miloner".

Më datë 1 Qershor 2018, Valon Azizi publikon videoklipin "S'kam Fat Ne Dashni". Muzika dhe teksti u shkruan nga vetë Valon Azizi.

Më datë 8 Qershor 2018, Valon Azizi publikon videoklipin "Yes Yes Krejt Ok".

Më datë 28 Korrik 2018, Valon Azizi publikon videoklipin "Kendojme Per Nuse".

Më datë 4 Nëntor 2018, Valon Azizi publikon videoklipin "Magji", në bashkëpunim me Flame.

Më datë 28 Dhjetor 2018, Culimusik & Valon Azizi publikojnë videoklipin "Luj Luj".

Më datë 5 Korrik 2019, Valon Azizi & Mery publikojnë videoklipin "Me Mungon". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Azizi.

Më datë 1 Gusht 2019, Valon Azizi & Valbona Gjezo publikojnë videoklipin "Me Ty Mshkon Dashnija". Teksti i këngës u shkrua nga Valmir Delija.

Më datë 1 Qershor 2018, Valon Azizi publikon videoklipin "Thuni Asaj". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Azizi.

Më datë 18 Maj 2020, Valon Azizi & Sanimete Krasniqi publikojnë videoklipin "Oj Dora Me Kon". Produksioni audio u realizua nga Culimusik.

Më datë 6 Qershor 2020, Valon Azizi & Sanimete Krasniqi publikojnë videoklipin "Me Ty U Lendova". Orkestrimi i këngës u punua nga Valon Azizi.

Më datë 6 Maj 2022, Valon Azizi publikon videoklipin "Qysh Dush Qita Rrethin". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Perparim Qaili, ndërsa tekstin e shkroi Daut Burrniku. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 27 Maj 2022, Valon Azizi publikon videoklipin "Na Me Zemer Jemi Dasht". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Valon Azizi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1