Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Shehu - Çobaneshë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesa 1:

Qobaneshë i rujshim dhentë te stani.
Deshi zoti me ty nata me zani.
Ti më the betohu në këtë qiell e tokë...
Bashkë ta kalojm natën veq si shok.
U betova vetën e mallkova!
Ishe e bukur me të prek s'guxova.
Sikur ta don lloton kur të fiton komore.
Vetë mojë ti më erdhe në krahror.

Ref x2

Të ka falë zoti bukuroshe të dha trupin dhe aromën.
Ti mos me fajso qe s'rri ne vend.
Se ti mojë mu afrove vet...
Tash mos pyet se ku i kam mend.
Se kur të vijnë mend të ikin dhenet qobaneshë.

Të ka falë zoti bukuroshe të dha trupin dhe aromën.
Ti mos me fajso qe s'rri ne vend.
Se ti mojë mu afrove vet...
Tash mos pyet se ku i kam mend.
Se kur të vijnë mend të ikin dhenet qobaneshë.

Pjesa 2
Qobaneshë i rujshim dhentë te stani.
Deshi zoti me ty nata me zani.
Ti më the betohu në këtë qiell e tokë...
Bashkë ta kalojm natën veq si shok.
U betova vetën e mallkova!
Ishe e bukur me të prek s'guxova.
Sikur ta don lloton kur të fiton komore.
Vetë mojë ti më erdhe në krahror.

Ref x 2
Të ka falë zoti bukuroshe të dha trupin dhe aromën.
Ti mos me fajso qe s'rri ne vend.
Se ti mojë mu afrove vet...
Tash mos pyet se ku i kam mend.
Se kur të vijnë mend të ikin dhenet qobaneshë.

Të ka falë zoti bukuroshe të dha trupin dhe aromën.
Ti mos me fajso qe s'rri ne vend.
Se ti mojë mu afrove vet...
Tash mos pyet se ku i kam mend.
Se kur të vijnë mend të ikin dhenet qobaneshë.

Ref x1
Të ka falë zoti bukuroshe të dha trupin dhe aromën.
Ti mos me fajso qe s'rri ne vend.
Se ti mojë mu afrove vet...
Tash mos pyet se ku i kam mend.
Se kur të vijnë mend të ikin dhenet qobaneshë.
Qobaneshë!


Ky tekst u dërgua nga Fansi I ValonitValon Shehu
Publikimi: 21/12/2021


Valon Shehu - Çobaneshë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çobaneshë".
3. Video është e këngës "Çobaneshë", por nuk këndohet nga Valon Shehu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valon Shehu:


Komente 0