Valton Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valton Krasniqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Valton Krasniqi lindi në qytetin e Kënges. Qe Femijë i Interesoi kënga dhe ishte shume i tërhequr nga Muzika. Në Prizren mori pjesë në shum Festivale shkollore. Mirpo karieren Muzikore e forcoi në Basel të Zvicres. Valtoni sot është kudo i mirëpritur, pasi që aje me këngen e tij i mbushi të gjitha Sallat e Evropes. Valtoni nuk është vetem këngëtar por dhe një artist i cili në vitin 2001 e Realizoj filmin e tij të parë "Dashuria e Humbur". Në Regj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtareLive Me Valton Krasniqin (2019)

Ngadale (2016)

Martohet Zotnija (2012)

Dashuri Me Zor (2011)

Krejt Ok (2010)

Per Ty Po Flitet (2008)

Dy Rezerve (2001)

Valton


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Ta Ha Zemren
Ti Je Drita E Syve Të Mi
Nuk Ta Fal
Shake Shake
My Liebe
Mos Me Provoko
E Shkrume
Une Te Dua Ashtu Si Je
Ngadale
Love Me

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Astrit Mulaj

Labinot Rexha

Alban Mehmeti

Besnik Salihu

Dryton Deqanasi

Driton Ajeti

Mr.Safet

Liridon Hoti (Liri)

Liridon Sefa

DMC aka Babloki


Tags: Valton Krasniqi, Valtoni

Krijo Një Kartolinë