Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valton Krasniqi: Më Mirë Një Lokal...

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
[21-03-2012]
Nje pjese e madhe e personaliteteve tona publike, te cilet pos qe njihen ne opinion per nje profesion te caktuar shoubiznesi, ata jane te diplomuar ne profesione te tjera ku edhe kane vende te mira te punes. Dhe jo gjithnje ata mund t'i shohesh me mikrofon ne duar, pune kjo qe u ka hapur dyert e suksesit dhe ka ndikuar ne ngritjen e fames se tyre. Ndonese pjesa dermuese e tyre me punen ne profesionet dytesore vazhdojne te kene mjaft fitim dhe atraktivitet.

Valton Krasniqi, njeri nga kengetaret e njohur te estrades sone fitimin me te madh e arrin ne punen menaxheriale te lokalit te tij, qe ndodhet ne Zvicer. Ndonese nje pune te madhe thote qe e ben edhe ne studion e tij muzikore, ku arrin te kete mjaft suksese.

"Une pervec qe kendoj dhe njihem si kengetar, jam edhe producent. Prej disa vitesh kam studion time ketu ne Zvicer dhe punoj per shume kengetare te tjere dhe DJ nga vende te ndryshme te botes. Mirepo pervec saj merrem me gastronomi, e kam "launge" tim. Dhe puna tjeter qe bej dhe qe fitoj me shume eshte menaxhimi i kafenese sime", ka thene ai per "Zerin".

Valtoni eshte mjaft i dhene pas punes, inkuadrimi i tij ne disa pune te fushave te ndryshme e ka bere qe sot te kete nje jete me te mire dhe nje te ardhme te sigurt ne aspektin ekonomik. "Puna eshte e mire per te gjithe, njeriu nuk duhet ndalur kurre, sepse me pune mund te arrish te gjitha", shprehet ne fund ai.
 (vipat.info)Komente 0