Më mbaj mend (për 1 muaj)

Varrosi - Toni & Tini (Part 2) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  11Toni edhe Tini
Dy shok t’ngusht
Tini spiun
Toni ra nburg

Toni e nimoj
E boni Tinin me lek
Tini legeni
E preu n'bes shokun e vet

Nderkoh Tini
U bo shum i fuqishem
Me kartelin e Tonit
Nuk e humi lidhjen

Me shum puntor
Furnizonte rruget
U kthy n'Shqipri
Me tel e kontrollonte punen

N’Shqipri u njifte
si biznesmen
Lek pa fun
Investime gjdo ven

Rezorta, hotele
Bare, restorante
Lloj lloj kompanish
Edhe klube nate

Kundershtar s’kishte
Askujt nuk ja mante
Shum i pa meshirshem
Hic nuk i falte

Do budall me hekra
Me vete i mate
Si tmershin urdher
Skish kush i nalte

Kush kishte lidhje me Tonin
I kishte hek
Vriti ndark
E piju kafen neser n’mgjes

Ondrrat naten
Se lejshin me fjet
Se dhe bab e non ja vrau
Me doren e vet

Shteti se lunte
Shum lek pagunte
Me koka politike
Poker ai lunte

Qdo lloj ministri
Nxhep ai e kishte
Se blente vota
Me i majt nkarrige

Kishte bo familje
Ishte bo me fmi
Jetonte n’vil luksoze
Me e pas zili

E kishte menjen e fjetme
Per siguri
Se shpin ja rushin
Plot 1 ushtri

I gjo kish frik
Kartelin e kolombis
E mate mir me to
Nuk donte me i merzit

Po ai e dinte
Smunen me e hek
Se Tini per kolombezet
Bonte gjith at lek

Erdhi dita si Toni doli jasht
Direkt n’avion Edhe e kthyn mrapsh
Po Tini ket gjo direkt e mori vesh
I nisi per aeroport heksat e vet

Toni zbriti e shef dy polic
Heksat e Tinit me uniform tpolicis
E moren Tonin e futen nmakin
E cun ke Tini ku ishte tu e prit

Ku je mor Toni
Si po tdukna
Sdeshe me punu me mu
Ja ku erdh puna

I run this shit
Un i jap urdhrat
Me dasht direkt
Tmushi me pluma

Toni donte me e myt
Po skish ca tbote
Se gryken e TT-s
E kishte mas koke

Ishte i gjynjzum
Para hasmit
1 levizje me bo
Kryt ja plasshin

Toni e shef nsy
Buzqesh me ironi
Ma mir vritem tani
Se do tvras un ty

Mvrave familjen
Pa tpas hak as hile
Hala mdhem thika
Si kom mas shpine

Tini qesh me tmodhe
Edhe i thot
Ti ske as mut nbyth
Mos mbo mu kot

Tu mbo ti presion
Un tshtypi si morri
Tzhduki me sekonda
Sta di kush vorrin

Po ty sdo tvras
Do tlo me vujt
Si ato qent e rrugve
Tu ngordh per buk

As mos shkoj nmenje
Ti mu mem gjujt
Se ktu jam zoti
I gjithkujt

Tini e la me kaq
Edhe u largu
Toni etja per gjak
Ma shum ju shtu

Bertiti me tmadhe
Tini me e ngju
Bone shum gabim
Si sem vrave mu

Toni direkt
I shkoj nones ke vorri
Cohu oj non tshof
Se mka mar malli
Ti puthi duret
E ta puth ballin
Se veq ti kto dhimje mun mi nalish

Toni vuni doren
Ke pllaka vorrit
Betohem oj non
Se hakun do ta mori

Krejt ja kisha fal
Ke ti se fal dot
Po nuk mora hak
Haram qumshti jot

Toni 10 vjet
I boni nhekra
Veq per hakmarje
I qante zemra

Per qa kish punu
I kish hum krejta
Edhe iher nga 0
I filloj jeta

Po mrena nburg
Boni lidhje tforta
Njofi do anglez
Si hekshin me tona

U premtoj lidhjen
Nga kolombia
Se kish uri per gjak
Jo me bo miliona

Toni e kish bo planin gati
E dite kolomezt kollaj Tonin se japin
Po Toni kto gjona i kishte menu heret
Erdhi koha me lidh kartelin me anglezet

Toni ntelefon
Me koken e kartelit
Tu i shpjegu
Ca i ka nodh tshkretit

Ky boti kishte
Shum rrespekt per Tonin
Se kur ra nburg
Emrin nuk ja nxorri

Ajo qe ndodhi
jo fatkeqsi
Po spiunllik
Bash nga shoku tij

Du me e vra
Bile sa ma shpejt
Mfuti nburg
E familjen ma ka hek

Boti i thot
Per ty kom rrespekt
E tfalenderoj shum
Se je i vertet

Po mprish shum pun
Tinin me e hek
Lidhja ma e fort
Humi shum lek

Toni i thot
E disha ktu do dilni
Do tjap 1 lidhje
Si hek 3-fish sa Tini

3-fish sa Tini
Tani mhabite
Boje gati
E prit tel nga ana ime

Kalun do dit
Toni hala tu prit
Inati ka mrena
Dote me e qit

Rrite menonte
Per gjonat si do bonte
Me zi tu prit diten
Tinin ta shfaroste

Karteli derdhi lekun
Me u bo puna
Ushtart si kish Tini
Ia kthyn kundra

Tini me familje
Dolen per drek
Ushtart si kish me vete
E moren peng

Tini sja kishte iden
Se ca ndodhi
Tu bertit me tmadhe
Une jom bosi

Po asnjo prej tyne
Sdeshi me ja dit
I cun nmagazin
E i lan lidh

Cingron telefoni
Toni direkt e hapi
Bosi kartelit
Me lajmin gati

Comestas Toni
Homie ke pasa
Shko nfilan ven
O tu tprit dhurata

Toni berti
Oj non erdh koha Me mor hakun
Niset direkt
Se i vlonte gjaku

Momenti i Tonit
Ma nfund kish arrit
10 vjet kishte
Si ondrronte ket dit

Toni shko ke veni
Hap deren e magazines
Shef Tinin me grun
Dhe 2 fmit e lidhem

Dy kalamajt tu qajt
Gruja bertet me klithem
Tini tu pa Tonin
Ngeli i habitem

Ku je mer Tini
Si po tdukna
A bon me tregu
Si po t hec puna

A ja ke iden
Ushtrin kush ta bleu
Vet e kafshove
Doren qe te ushqeu

Tini bertet
Mos prek nfamilje
Toni ja perdhunoi
Grun para fmive

Pasi maroj pun
I bjer shkelma brinjve
E biro me thika
Niset drejt fmive

Toni akoma
Ka nevoj per gjak
I mori dh cunat
Tha hajde lujm pak

Lej cunat tlutem
Skan lidhje me ket pun
As nona ime
Pse e more nga un

Tani Tini e ke ndor vet
Cilin djal e don gjall
E cili ka me vdek

Tini tu bertit
Tu qa me tmodhe
Do bonte zgjidhjen
Si as ni prind sun e bote

Tini mtrego shpejt
A e vendose
Cili nga djemt
E do gjall zotrote

Tini me zor
Tu i qit fjalt prej goje
Djali i vogel tvazhdoje tjetoje

Djalin e vogel po ta vras tparin
Toni direkt ja fut plum ballit
Djalit tmadh ja fut plum mas koka
O Tin bosi erdh radha jote

Tinit ja nguli 10 thika nshpin
Jo me e vra
Hala tmerte frym

10 thika
Per 10 vjet burg si bona
Tani hapi syt
Shif ti djegi kufomat

Mer do benzin
Ja djeg grun dhe fmit
Tinit ishte tu i dal
Shpirti nga syt

Tinit ftyres
Filloj tu i zbras berrete
Plumin e funit
E rujti me vra veten
Vazhdim: Varrosi - Toni & Tini (Part 1)
Varrosi
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/03/2022
Teksti: Varrosi
Produksioni: Byizzy
Mix Master: RvchetVarrosi - Toni & Tini (Part 2)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Toni & Tini (Part 2)".
3. Video është e këngës "Toni & Tini (Part 2)", por nuk këndohet nga Varrosi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Varrosi:


Komente 0