Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vasillaq Gremi - Sofra Divjakse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Aty ku kodra ze fushe
kur mbi yt hedh shtate Divjak
fqinjeron ti me lagunen
si zymbyli me zambak (x2)

Refreni

Ulur prane teje ne sofer
deti, pylli hije rend
c'mall qe kam me ju te rri
te mbaj iso, te marr kenge.(x2)

Me pelqen freskia jote
i vjen era lule mendre
ku dhe kali ne gjunj ulet
kur vijne miq ne oden tende.(x2)

Refreni
Ulur prane teje ne sofer
deti, pylli hije rend
c'mall qe kam me ju te rri
te mbaj iso, te marr kenge.(x2)

Permbi sy shamin e kalter
supeve te blertin shall
moj divjak petal nen yje
c'dor ta gdhendi nurin valle.

Refreni

Ulur prane teje ne sofer
deti, pylli hije rend
c'mall qe kam me ju te rri
te mbaj iso, te marr kenge.(x2)


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 22/07/2013


Më Shumë Këngë Nga Vasillaq Gremi:


Komente 0


Vasillaq Gremi - Sofra Divjakse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sofra Divjakse".
3. Video është e këngës "Sofra Divjakse", por nuk këndohet nga Vasillaq Gremi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.