Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vasillaq Gremi & Kozeta Shabani - Kenga Myzeqare Kenge Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6

VASILLAQI:
Amani shoke amani
aman se c'ma dashka xhani
t'ia them kenges me oi
dhe ne gjunje valles ti rri (x2)

KOZETA:
Merrja djale se kthej une
si kthen jehonat nje lume
kenge gjiri, kenge toke
si baballaret ne mote. (x2)

REFRENI:
Kenga myzeqare kenge
e thjeshta qe s'mbahesh rende
kush te pa ndezur ne valle
e su ndal iso te mbante.

Ne sofren tende moj kenge
Vace Zela ze i rende
ze qe ska ikur kurre
dallge e dallges ne flamure.

VASILLAQI:
Kush te mbolli kenge moj
kush te pruri goje me goje
baballaret zemer bardhe
ode me ode e djale me djale (x2)

KOZETA:
Kenge moj qe ecen fushes
si nuse ne dasme ulesh
ulesh prane djepit si nene
ne furtun si djal ne kembe (x2)

REFRENI:
Kenga myzeqare kenge
e thjeshta qe s'mbahesh rende
kush te pa ndezur ne valle
e su ndal iso te mbante

Ne sofren tende moj kenge
Vace Zela ze i rende
ze qe ska ikur kurre
dallge e dallges ne flamure (x2)


Ky tekst u dërgua nga erdaVasillaq Gremi
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/07/2015


Vasillaq Gremi & Kozeta Shabani - Kenga Myzeqare Kenge
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga Myzeqare Kenge".
3. Video është e këngës "Kenga Myzeqare Kenge", por nuk këndohet nga Vasillaq Gremi & Kozeta Shabani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vasillaq Gremi:


Komente 0