Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaske Curri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  59
  • Vendlindja:
  • Leshice (Permet) 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
BIOGRAFIA: Vaske Curri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Lindur ne nje familje e thjeshte ku jane karakterizuar ne breza per muziken. Ne moshen 18 vjecare u be pjestar ne ansamblin ushtarak por per arsye te biografise u trasferua ne Shkoder. Mbas sherbimit ushtarak u angazhua ne Shtepine e Kultures se Qytetit te Permetit, ku ka marre pjese me Grupin e Laver Bariut dhe me Elena Gjiken ne Festivalet Folklorike te zhvilluara ne Gjirokaster si dhe koncerte te tjera si brenda dhe jashte vendit. Ka marre pje...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Bilbili I Permetit

★★★☆☆

Ike Me Gjerdan Ne Gryke

★★★★★

Te Prita Moj Mike

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Engjell Çaçani

Shkëlqim Beshiri

Tonin Tershana

Latif Koci

Qerim Sula

Guri Rrokaj

Kasem Hallulli

Gjergj Sulioti

Riza Daci

Daut Zenku

Tags: Vaske Curri


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet