Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vaske Curri - Kenge Per Laver Bariun

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Laver Bariun".
3. Video është e këngës "Kenge Per Laver Bariun", por nuk këndohet nga Vaske Curri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vaske Curri - Kenge Per Laver Bariun  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Këngë e albumit:

"Xhevahiret E Jugut"

Këngë e albumit:

"Hite Jugu Vol.2"

Këngë e albumit:

"Bilbili I Permetit"

Komente

Asnjë Koment

23/04/2007

2007-04-23T01:46:27+00:00Mora Vasin e gajdes
More i ngrita,o Laverit kenge
Mos me thoni pse e bera
O i takon,o eshte gur i rende

(Refreni,2 here)
Bjeri klarinetese
O Laver te keqene
Digjon bota ,gjith mileti
Me ty mburrete Permeti

Djem e cupa ke martuar
Qe skane te nemeruar
Sa gosti e sa sebepe
Te gjithe I ke bere per vete

(Refreni,2 here)

Ajo dora e florinjte
Ai zeri I bilbilit
Neper vite do t'jetosh
Sa permeti I trendafilit

(Refreni,2 here)

O Permeti i kengese
I penes,i mendjese
Me skluptore e me shkrimtare
O Permet ze vend te pare
Hajde shikoni Permene
Ka tradite te presi mbrene

( Refreni,2 here)


Ky tekst u dërgua nga iviboy2001
Më Shumë Këngë Nga Vaske Curri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet