TEKSTESHQIP

Vaxi
Larg Teje
Lyrics

Un do hec esdo ndaloj me kurr
Ndjenjes per ty un do ti vej nje gurre
Fatin tim un do ta kerkoj
Per dike me nuk duhet te mendoj

Ref:
Larg teje i lumtur
Do tjem patjetr unee
Nuk dua te vuaj
Ende dhe me shum
Nje zemer te re edi se do takoj
Qe me shum se ti do te me doje

Ka filluar shpirti im te qesh
Dhe ndjenjat tani po me japin shprese
Zemra ime nj tjetr do te doje
Dhe lojen tende shpejt dota Harroje

Ref:
Larg teje i lumtur
Do tjem patjetr unee
Nuk dua te vuaj
Ende dhe me shum
Nje zemer te re edi se do takoj
Qe me shum se ti do te me doje