Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Emri i Vërtetë:
  • Vaxi Zeqiri
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Vaxi është një këngëtar i njohur. Ks lindur ne Prishtine por i ri u largua per ne Britanine e Madhe, ku ka studiuar dhe punuar. Jetoi ne Londer per rreth 20 vjet. Ai tani me shume leviz ne Evrope dhe eshte afer gjirit familjar ne Kosove. Aktualisht jeton ne Gjermani me gruan e tij. Më datë 4 Gusht 2012, Vaxi & Nexhat Jaha publikojnë videoklipin "Më Rëndsi Me Kan Shqiptare". Më datë 15 Shtator 2012, Vaxi publikon videoklipin "Ne çdo Zemer". Më datë 23 Tetor 2012, Vaxi pub...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Ismet Bogujevci

Durimm'g

Hysen Cërvadiku

Doni Mfu

Alban Nimani

Mixey

Besnik Zeqiri

Burim Mulaku

Ramadan Abazi

Tim Gostivari


Tags: Vaxi, Vaxi Zeqiri

Krijo Një Kartolinë