A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  166
  • Origin:
  • Mitrovicë 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vedat Ademi is a popular singer of Pop music. Vedat Ademi eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare. Ai eshte nje kengetar i zhanrit Rock & Pop. Ai ka bere buje me shume kenge te tij te cilat per shume kohe te gjate kane qene hite dhe ka zene vend ne top-listat shqiptare. Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Vedati performon live bashke me instrumentistet Kledi Bahiti, Endrit Shani dhe Klodi Hidri. Vedat Ademi eshte paraqitur neper emisione te ndryshme ai poashtu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Youtube

Channel

Instagram

Account

Facebook

Profile

Official

Webiste

Add Official

Social Accounts

Koha S'kthehet (2011)


» Add A Song »

Nuk Kam Faj
Vetem Ti
Oqean
Koha S'kthehet
Në Zemër Të Mbaj
Emrin Tim
Nje Jete Me Ty
Ke Harruar
Thirrem Dashuri
Let Me Love


Translations (25)


Related Artists:

Driton Ajeti

Shpat Deda

Metiz

Andin Randobrava

Hekuran Krasniqi

Neki Emra

Erjon Beci

Berkan

Vlashent Sata

Erjon Korini


Tags: Vedat Ademi

Vedat Ademi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019