Vedat Ademi

Më Mashtruan Sytë ➡ Defrauded From My Eyes

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Më Mashtruan Sytë

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot

Më bëre të dua duke e ditur
Që dhe ti ndjeje dicka për mua
Më le në prag të zemrës duke pritur
Të dëgjoja zërin duke thënë të dua

(Ref. 2x)
Gënjeshtare je, genjejnë ata sy
Përse nuk më the, luaj dhe unë me ty
Por dhe ti gaboje, gënjeje veten tënde ....

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot

(Ref. 2x)
Gënjeshtare je, genjejnë ata sy
Përse nuk më the, luaj dhe unë me ty
Por dhe ti gaboje, gënjeje veten tënde ....

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot


Defrauded From My Eyes

your look settle down in my heart
it settle down and now I can’t displace it
it took inside of me a feeling without name
that today you abandoned without difficulty

you make me love you because you let me know
that you were feeling something for me
you left me on the eve of my heart waiting
to listen your voice when it says’I love you’
[2x]
liar,you are!these eyes lie
why don’t you tell me that ‘i only play with you’
but you are wrong because you lie yourself.
liar!

your look settle down in my heart
it settle down and now I can’t displace it
it took inside of me a feeling without name
that today you abandoned without difficulty
[2x]
liar,you are!these eyes lie
why don’t you tell me that ‘i only play with you’
but you are wrong because you lie yourself.
liar!

your look settle down in my heart
it settle down and now I can’t displace it
it took inside of me a feeling without name
that today you abandoned without difficulty

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019