Vedat Ademi

Më Mashtruan Sytë ➡ M’ont Trompé Mes Yeux

 Shqip ➡  Frengjisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Më Mashtruan Sytë

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot

Më bëre të dua duke e ditur
Që dhe ti ndjeje dicka për mua
Më le në prag të zemrës duke pritur
Të dëgjoja zërin duke thënë të dua

(Ref. 2x)
Gënjeshtare je, genjejnë ata sy
Përse nuk më the, luaj dhe unë me ty
Por dhe ti gaboje, gënjeje veten tënde ....

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot

(Ref. 2x)
Gënjeshtare je, genjejnë ata sy
Përse nuk më the, luaj dhe unë me ty
Por dhe ti gaboje, gënjeje veten tënde ....

Shikimi yt zuri vend në zemër
Zuri rrenje thellë tani jo se shkul me dot
Zuri brenda meje një ndjenjë pa emër
Që shumë lehtë ti e braktise sot


M’ont Trompé Mes Yeux

Ton regard a du poids dans mon Coeur
A du poids et je ne le peux arracher pas
A dans moi un sentiment sans nom
Que tu facilement as abandonné aujourd’hui

Je t’a aimé en connaissance
Que tu éprouves quelque chose pour moi
M’as laissé au seuil du Coeur
Pour écouter ta voix dire’je t’aime’
[2x]
Menteuse,tu es!mentissent tes yeux
Pourquoi tu ne me as dit pas
Que’ je veux jouer avec toi’
Mais tu t’as trompé
Parceque tu as menti toi-meme.
Menteuse,tu es!

Ton regard a du poids dans mon Coeur
A du poids et je ne le peux arracher pas
A dans moi un sentiment sans nom
Que tu facilement as abandonné aujourd’hui
[2x]
Menteuse,tu es!mentissent tes yeux
Pourquoi tu ne me as dit pas
Que’ je veux jouer avec toi’
Mais tu t’as trompé
Parceque tu as menti toi-meme.
Menteuse,tu es!

Ton regard a du poids dans mon Coeur
A du poids et je ne le peux arracher pas
A dans moi un sentiment sans nom
Que tu facilement as abandonné aujourd’hui

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019