A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Koha S'kthehet ➡ Time Doesn't Return

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Norraah


Koha S'kthehet

jo se di
si iken shkuan kaq shume vite perseri
dhe sot ti fle ne zemren time
une e di
e padukshme eshte ajo qe ndjej
ajo qe ndjej

ref. nje dite qe bosh vjen
dhe une nuk jam me ty
nje dite qe koha s kthen
dhe une te dua ty
per mua je ti
nuk ka me tjeter veeend
jooooo

ref....

eci vetem
dhe pas me ndjek vec hija ime
dhe kudo
ne kete qytet gjej vec kujtime
prap ti mbledh
dhe vizatoj me to portretin tend
portretin tend

ref. nje dite qe bosh vjen
dhe une nuk jam me ty
nje dite qe koha s kthen
dhe une te dua ty
per mua je ti
nuk ka me tjeter vend

ref....

ref....


Time Doesn't Return

No,I don't know
how went so many years back
and today you sleep in my heart
I know
what I feel is invisible
what I feel..

ref.
a day that comes blank
and I'm not with you
one day that time doesn't return
and I still love you
for me is just you
there is no other
noooo..

ref..

So I walk alone
and I'm followed only by my shadow
and everywhere
in this city I can find only memories
I collect them again
and draw with them your portrait
your portrait..

ref.
a day that comes blank
and I'm not with you
one day that time doesn't return
and I still love you
for me is just you
there is no other
noooo..


ref..

ref..

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019