A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Koha S'kthehet ➡ Aika Ei Tule Takaisin

 Shqip ➡  Finlandisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: NITAW


Koha S'kthehet

jo se di
si iken shkuan kaq shume vite perseri
dhe sot ti fle ne zemren time
une e di
e padukshme eshte ajo qe ndjej
ajo qe ndjej

ref. nje dite qe bosh vjen
dhe une nuk jam me ty
nje dite qe koha s kthen
dhe une te dua ty
per mua je ti
nuk ka me tjeter veeend
jooooo

ref....

eci vetem
dhe pas me ndjek vec hija ime
dhe kudo
ne kete qytet gjej vec kujtime
prap ti mbledh
dhe vizatoj me to portretin tend
portretin tend

ref. nje dite qe bosh vjen
dhe une nuk jam me ty
nje dite qe koha s kthen
dhe une te dua ty
per mua je ti
nuk ka me tjeter vend

ref....

ref....


Aika Ei Tule Takaisin

En tiedä,
miten meni noin paljon vuosia taas
ja tänään nukut sydämessäni
Minä tiedän,
näkymätön on tunteeni
tunteeni

Yksi päivä tulee ilman mitään,
enkä ole sinun kanssasi,
eikä aika tule takaisin,
mutta minä rakastan sinua,
minulle olet sinä,
eikä ole enää toista paikkaa,
ei.


Kävelen yksin,
perässäni tulee varjoni,
missä vain,
tässä kaupungissa löydän muistoja,
taas kerään,
ja piirrän sinun olemuksesi,
sinun olemuksesi.

Yksi päivä tulee ilman mitään,
enkä ole sinun kanssasi,
eikä aika tule takaisin,
mutta minä rakastan sinua,
minulle olet sinä,
eikä ole enää toista paikkaa,
ei.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019