Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vedat Ademi - Më Mirë Me Zemër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Mirë Me Zemër".
3. Video është e këngës "Më Mirë Me Zemër", por nuk këndohet nga Vedat Ademi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vedat Ademi - Më Mirë Me Zemër  (Feat. Vullnet Ibraimi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Muzika & Teksti:

Vullnet Ibraimi

Komente

Asnjë Koment

17/12/2016

2016-12-17T14:23:17+00:00



Mos thuaj që s’më ke
të paktën sonte mos gënje
se nesër do thuash ku je?
nuk jam s’më ke

Dhe genjështra merr kuptim
kur plagoset shpirti im
ska rëndësi
nëse e bëre pa qëllim

Sa herë ajo
më vjen veç në mendime
sikur e ledhatoj
kam frikë mos ta lëndoj
sa herë ajo
dhe orën ma ndaloj
kohën s’di si ta mas
me sy apo me zemër
më mirë me zemër (2x)

I vetëm ti nuk je
nëse nuk humbet atë që ke
mendo se si do jesh
kur më sdo ta kesh
dhe genjështra merr kuptim
kur plagoset shpirti im
ska rëndësi
nëse e bëre pa qëllim

Sa herë ajo
më vjen veç në mendime
sikur e ledhatoj
kam frikë mos ta lëndoj
sa herë ajo
dhe orën ma ndaloj
kohën s’di si ta mas
me sy apo me zemër
më mirë me zemër (2x)

Ne dicka kemi kuptuar
se fati është i shkruar
po disa gjëra ndodhin aty për aty
unë asnjëherë se kam harruar
të më mungoj nuk kam lejuar
se nuk besoj të jem i lumtur pa ata sy

më mirë me zemër (2x)

Sa herë ajo (4x)






Më Shumë Këngë Nga Vedat Ademi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë